Tentokrát nebudou "hrátky s operáky", ale vyšla nová verze šikovného prográmku pro vzdálený přístup na počítač, fungující napříč platformami, tedy TeamViewer 6, tak hurá na něj.
TeamViewer umožňuje připojení k jakémukoli počítači nebo serveru na světě v několika sekundách. Umožňuje vzdálené ovládání počítače vašeho partnera způsobem, který není odlišný od fyzické přítomnosti přímo u počítače.
Program funguje na Windows, Linuxu, Mac OS X, Androidu i iOSu a je tedy skutečně univerzální. Umožňuje vzdálené ovládání jakéhokoli počítače kdekoli na Internetu.
Není požadována žádná složitá instalace, stačí pouze na obou stranách spustit aplikaci a připojit se – dokonce i za bránami firewall.
TeamViewer je i přes svoji zdánlivou jednoduchost velmi bezpečné řešení. Všechny verze obsahují plně zabezpečené datové kanály s výměnou klíčů s šifrováním relace AES (256 bit), které poskytuje stejný standard zabezpečení, jako protokoly https/SSL.
Osobně momentálně používám na počítači OS Linux Ubuntu 11.04, v telefonu mi běhá Android 2.3.3 a na tabletu pro změnu iOS 4.3.3
No tak to tedy vyzkoušíme z pohledu uživatele a přístupu pomocí smartphonu / tabletu na vzdálené PC ne ?
Instalace je velmi jednoduchá, z Android marketu, nebo App Store se stáhne daný program a jedním klikem nainstaluje. Na stránce TeamVieweru, nám řeknou jaký používáme operační systém (fakt nekecám) a nabídnou ke stažení tu části aplikace, která poběží na počítači kam budeme přistupovat. No a po instalaci je to naprosto vše, je hotovo.
Tohle prostě musí musí zvládnout každý ne ?
Pro přístup do zvoleného počítače pak jen spustíme danou aplikaci na PC a ona nám řekne jaké ID a heslo vyplnit do mobilního zařízení, kterým přistupujeme.
Na straně počítače ( zde Ubuntu ) |
Takto to vypadá na Androidu vs. na ploše PC |
A takhle na iPadu |
Pak už ovládáme tahem prstu po displeji telefonu nebo tabletu myš na vzdáleném PC, můžeme i klasicky psát a celkově spravovat připojený počítač. TeamViewer umožňuje také integrovaný přenos dat, který umožňuje kopírování souborů a složek od i k vzdáleném partnerovi. Přenos dat probíhá i za bránami firewall.
Rychlost programu je samozřejmě závislá na rychlosti připojení jak hostitelského, tak klientského zařízení. Sám jsem ho testoval s počítačem připojeným na kabelovém internetu od UPC 10 Mbit/s a tablet na wifi, 3G i EDGE. Mimo 3G sítě je potřeba vypnout na klientovi zbytečnosti typu pozadí plochy a podobně a pak je to určitě použitelné.
Subjektivně se mi pak zdá, že klientská část běží svižněji na iPadu než na mém Desire HD i když obě zařízení mají 1GHz procesor a dostatek paměti.
Ovládání samotné je pak samozřejmě na větší displeji tabletu pohodlnější, o tom žádná.
To nejlepší nakonec, program je pro nekomerční využití na všech platformách zdarma !!!
Hezký program, ale jak to funguje když jsem připojen venku, kde není wifi nebo 3G ?
OdpovědětVymazatTeamViewer používám už dlouho. Když někdo potřebuje něco opravit a mně se něchce tam jet, pošlu mu soubor, on jej spustí a jen mi pošle přihlašovací údaje. V tomhle je tento nástroj bezva. Mám jen malinkou chybu, někdy je až moc pomalý. Přeci jenom existují profesionálnější nástroje. Ovšem jinak je dostačující.
OdpovědětVymazatto Anonymní: No on TeamViewer optimalizuje kvalitu zobrazení a rychlost v závislosti na vašem připojení k síti, takže pokud nastavení klienta vypnete například zobrazení pozadí plochy, tak to běhá celkem dobře, díky za podnět, doplní do článku.
OdpovědětVymazatto parohac4: To je mi jasný, ale z pohledu běžných lidí a hlavně multiplatformnosti, je to super. Jo a pomalost jsem zatím nepozoroval a to jsem ho testoval i mimo 3G sítě.
OdpovědětVymazat